30 Ekim 2016 Pazar

Loğusa seti (tacı,terliği,takı yastığı, kapı süsü)

Keçe Loğusa Takımı

Selam arkadaşlar bu paylaştığım seti yeğenim için yaptım. Sizlere de fikir olsun. Çok zevkli bir çalışma oldu. Hamileliğiniz sırasında sizde kendi bebişleriniz için yapabilirsiniz. Bu erkek bebek için ama kızlara göre olanda var prenses modelinde. Keçe ve polar kumaşı kullanılıyor. Resimlerin altına hangi malzemeleri kullandığımı yazacağım. Yapmak isterseniz takıldığınız kısmı sorabilirsiniz. Yorumunuzu gördüğüm taktirde yardımcı olurum. Bu arada sipariş üzerine de yapıyorum. Sizin istediğiniz başka bir modeli de yapabilirim aklınızda olsun:))

                                                                             

 Atı polar kumaşından yaptım. Kumaşçıdan temin edebilirsiniz.Keçeden de yapılır ama keçe ilerde tüylenme yapabiliyor. Bir de polar kadar düzgün olmuyor. Prensin tacı,pelerini,kıyafeti,yazısı keçeden yapıldı. Kullandığım kurdele orta genişlikte.Atın saçında kullandığım ipin ismini hatırlamıyorum ama tuhafiyeye gösterdiğinizde veriyorlar.Yastığı da yine polardan yaptım.Ve üzerindeki prensin arkasına cırt cırt diktim. Yıkanacağı zaman çıkartmak için. Kenar dantelini iki kumaşın arasına koyarak diktim. Bunların kalıbını netten bakarak çıkarttım. Onları resimlemediğim için paylaşamıyorum ama en kısa zamanda paylaşacağım. Terlikleri tuhafiyeden loğusa terliği olarak alabilirsiniz. Prens tacının üstündeki tasları da tuhafiyeden temin ettim. Sıcak silikonla yapıştırdım. Genelde diğer aşamaları el dikişiyle yaptım. Yıkandığı zaman çıkmaması için. Tercih sizin yapıştıra da bilirsiniz. El de yada düşük ayarda yıkandığında çıkmıyor. Ben sadece biraz garanticiyim:))


Gelelim buzdolabı magnetlerine. Baş kalıbı olarak orta boy dikiş ipinin alt tarafını kullandım. 1 lirayı da kullanabilirsiniz.Saçlarını 4 parmak genişliğinde 50 defa sardım bir yere sonra ortadan bağladım. ortadan bağladığım kısım başın tam ortasına gelecek buraya yapıştırıcı sürüp yapıştırdım. Sıcak silikon kullandım.Bir kısmını öne alıp kesiyorsunuz. Gözünü ağzını dikiş ipiyle yaptım.


 Bu isimlikte kapıya asılıyor. Atın alt kısmına. Atları polardan, isimleri kalın keçe ve ince keçeden yaptım. Çok ayrıntılı açıklayıcı değil ama inşallah fikir verebilmişimdir. ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı