Bu Blogda Ara

24 Mart 2014 Pazartesi

Fırında Mantar / oven mushrooms

Mantarın her türlüsünü çok severim, bazen fırında bazen de ocak üstünde yemeğini yaparım. Bu vereceğim tarif çok basit ve atıştırmalık niteliğinde. Eminim zaten çoğunuz biliyordur. Ben yine de paylaşmak istedim.
YAPILIŞI:
Mantarları güzelce yıkayıp saplarını çıkartın. Tepsiye dizin. Mantarların içine azar azar tereyağı sürün. Pulbiber, kekik ve tuz karışımı yapıp içlerine ekeleyelim ve fırına verelim. Üsleri kızarmaya başlayınca çıkartıp iç kısımlarına rendelenmiş kaşar dolduralım. Fırının fişini çekebilirsiniz. İçinin sıcaklığı ile kaşarlar erimeye başlar. Mantarı çok sevdiğim içim fotoğrafı bile ağzımı sulandırıyor. Eğer bu tarifi denemediyseniz mutlaka deneyin diyorum:)) nefisssOcak üzerinde yaptığım diğer tariften de biraz bahsedeyim. Bu tarifim için gerekli malzemeler kuru soğan,biber,domates, kırmızı biber,tuz, karabiber,limon, mantar.
Yapılışı; Önce yağda soğanları ve biberleri kavuruyoruz. Mantarları küp küp doğrayıp içine atalım. Tencere kapağını çok fazla açmayın. Mantarların suyu iyice çıkacaktır ve kendi suyuyla,buharıyla pişecektir. Suyunu çekmeye başlayınca içine domatesleri, baharatları atalım. Biraz limon sıkalım. Limon renginin fazla kararmamasına yardımcı olacaktır hem de tat verecektir. Eğer biraz daha sulandırmak isterseniz içine sıcak su katabilirsiniz.Afiyet olsun:))

En çok izlenen videolar

Loading...
Loading...

Google+ Badge

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı